Medycyna Nuklearna

Partnerzy strategiczni:

Automatyka do radiofarmacji

Automatyczne, mobilne dyspensery radiofarmaceutyków

Mobilne dyspensery radiofarmaceutyków zostały zaprojektowane do przygotowania dawek i dożylnego podawania radiofarmaceutyków do diagnostyki i terapii w Medycynie Nuklearnej. Zastosowanie specjalnych materiałów i funkcji gwarantuje bezpieczeństwo operatora i pacjenta w trakcie pracy z substancjami promieniotwórczymi wykorzystywanymi w terapii i diagnostyce (SPECT oraz PET). Urządzenie zapewnia ergonomię pracy. Operator wykorzystując takie urządzenie jest w stanie podjechać pod łóżko pacjenta i przeprowadzić proces podania radiofarmaceutyku. Minimalizuje to ryzyko skażenia, ponieważ fiolka z radioaktywnym preparatem jest odpowiednio zabezpieczona, a proces podania radiofarmaceutyku jest przeprowadzany na wyraźne polecenie operatora. Zastosowane czułe kalibratory dawki dają pewność podania dokładnej zleconej aktywności radiofarmaceutyku. Urządzenia są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji jak: detektor pęcherzyków powietrza, harmonogram pacjentów, sprawdzenie miejsca podania, testy kontroli jakości itp.

Komory gorące

Komory gorące zostały zaprojektowane w celu zapewnienia ergonomicznego stanowiska pracy dla operatorów, a przede wszystkich ochronić pracownika przed wpływem promieniowania jonizującego.
Firma Oncosolution w swojej ofercie posiada różnego rodzaju komory gorące podzielone w zależności od przeznaczenia. W ofercie można znaleźć komory przeznaczone do przygotowywania radiofarmaceutyków o niskich i średnich energiach (dla izotopów używanych w SPECT) oraz do przygotowywania radiofarmaceutyków o wysokich energiach (dla izotopów używanych w PET oraz terapeutycznych). W zależności od wymagań komory różnią się wymiarami oraz grubością warstwy ołowianej osłony. Komory są wyposażone w zależności od rodzaju w przepływ laminarny, kalibrator dawki, windę i pomieszczenia dla generatorów, miejsce na kosz, gniazdka 220 V, gniazda USB, gniazda Ethernet (RJ-45), oświetlenie LED, lampę UV. Urządzenia są konfigurowalne w pewnym zakresie, co pozwala na lepsze dopasowanie urządzenia do danej charakterystyki pracy. Różne rodzaje komór i ich możliwość konfiguracji pozwala na spełnienie wymagań klienta.

Komory do syntezy radiofarmaceutyków

Specjalnie zaprojektowane komory do syntezy radiofarmaceutyków spełniają wszystkie kryteria jakie mają spełniać urządzenia przeznaczone do pracy z substancjami, które mają być podane pacjentowi. Komory wyposażone są w wyciąg laminarny z filtrami gwarantującymi zachowanie czystości. W zależności od wymagań użytkownika komory mogą być wyposażone w miejsca dla generatorów, osłonięte kosze na radioaktywne odpady czy kalibrator dawki wraz z ekranem dotykowym. W zależności od zastosowania komory mogą mieć różną grubość osłonięcia ołowiem. Komory są łatwe w dezynfekcji, a dostępne miejsce robocze zapewnia ergonomię pracy.

Wyposażenie laboratorium

Wyposażenie i akcesoria

Firma OncoSolutions oferuje pełne wyposażenie laboratorium gorącego. W ofercie można znaleźć meble laboratoryjne, kosze na materiały radioaktywne, pojemniki osłonne, osłonki na strzykawki, kształtki ołowiane, pojemniki osłonne na fiolki i na strzykawki.

Osłony stałe

Kształtki ołowiane, bloki typu L

Firma OncoSolutions w swojej ofercie posiada osłony chroniące przed promieniowaniem. W ofercie można znaleźć kształtki ołowiane o różnych kształtach, co pozwala na dopasowanie kształtu obszaru roboczego do specyficznych wymiarów. W ofercie nie brakuje również bloków typu L (L-Block) zarówno otwartych (składających się z podstawy i ramienia z osadzoną szybą ołowianą), jak i zabudowanych bloków typu L (dodatkowo wyposażonych w ściany boczne oraz ścianę tylną). Dla bardziej wymagających klientów możemy zaoferować bloki typu L wyposażone w kalibrator dawki, ekran dotykowy, zdalne sterowanie czy szafkę z zasilaniem elektrycznym.

Obliczenia i projekty

Wykonanie dokumentacji projektowej

Firma OncoSolutions również oferuje szereg usług związanych z przygotowaniem projektów dla pomieszczeń przeznaczonych do pracy z promieniowaniem jonizującym. Wykonujemy kompleksowe projekty osłon oraz bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu doradzamy w celu najbardziej optymalnego wykorzystania planowanego laboratorium, czy pomieszczenia terapeutycznego.

Strona tylko dla profesjonalistów.
Czy Ty jesteś profesjonalistą ?

TAK
NIE